Otisky všude kam se podíváš :-)

Vytvořili jsme rodinný obraz. Byl to rychlo nápad, ale myslím, že skvělý. Určitě doporučuji vyzkoušet. Stačí velká čtvrtka, ruka každého člena domácnosti a nějaké barvičky (tempery, vodovky a podobně). Já to chtěla nadšeně vyzkoušet, natřela si ruku a pak mi ruka chyběla k zabránění, aby Nelča zmalovala vše v dosahu. Takže doporučuji, nejdřív obtisknou dětské ruce a následně v klidu dospělácké. Nejlepší je mít zkušební papír, kde si vyzkoušíte, kolik barvy nanést, aby byl výsledný otisk, co nejlepší. Většinou je nejlepší až druhý otisk z jednoho nánosu barvy. U nás si každý vybral jednu barvu a udělal jeden otisk. Viděla jsem ale i obrazy, kde z otisků rukou byla sestavena koruna stromu. Moje ambice byly ale menší. Stačil mi každého jeden otisk. Připsala jsem k tomu datum a jména a nechám si to zarámovat na památku.
Nela to pojala ve velkém, než jsme všichni stihli udělat otisk, ona si stihla opatlat barvou i nohu a sukni a následně udělat stopy až do koupelny, kde jsem jí komplet umyla. Péťa byl taky nadšen a otisky rukou chce dělat nejlépe každý den. Takže i skvělá zábava pro děti a vznikne z toho něco hezkého (i když děti ještě neumí malovat).

1 Comment

  1. Veronika Br.

    14.8.2017 at 09:07

    Jooo krásný nápad, dělala jsem s dětmi obdobné, jen na bílou bavlnu(barvy na textil) – připravené čtverce, ty jsem olemovala a ušila větší polštáře pro rodinu k Vánocům – veliký úspěch. Děti tyto aktivity baví, jen je fakt, že úklid bývá delší.
    Veronika

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.