finerib proužek – recenze

Na unuodesing.cz mají nově skvělé pruhované fineriby. Je to hodně pružný materiál s obsahem lycry, takže se hodí na lemy a používá se jako náplet třeba do pasu tepláků či sukýnky. Já jsem se rozhodla tento materiál použít trochu jinak. Je to vlastně takový silnější úplet, objednala jsem rovnou klučičí verzi i decentní holčičí. Proto jsem z něj zkusila ušít legínky pro dceru a čepici pro syna. Také jsem synovi ušila zelené tričko a olemovala tímto materiálem kolem krku. Na to je to ideální, akorát jsou zrádné ty proužky, na kterých je vidět každá nepřesnost v šití.
Materiál se šije dobře. Na olemování není problém. Při šití legínek, ale nastal problém při obšívání nohavic. Několikrát mi stroj látku „zažvejkal“ do útrob stroje. Je třeba si na to dávat pozor. Jak je látka hodně pružná, tak pokud stroj dobře neposunuje, zachytí se látka dovnitř. Příště bych použila kráčející patku. Jinak na overlocku není při šití problém. Legínky jsou Nelince ještě větší, ale brzy budou akorát.
Materiál se mi líbí. Ještě mi zbyl, tak určitě využiju. Hlavně klučičí proužky jsou opravdu hezké a koukavé. Škoda použít jen na lemy. Čepička je z toho na jaro ideální. Nejraději bych ušila i sobě čelenku do vlasů, ta by z toho byla skvělá. Návod na čelenku najdete na mých stránkách v sekci návody. No a samozřejmě chystáme šití sukýnek na jaro a na léto. Jen ten čas nám nějak nestačí. Ale určitě to stihneme.
Jarnímu šití zdar!

pruhovaná čepice na jaro

legínky

Leave a Reply