Kojenecký plyš

Konečně jsem našla trochu času, abych vyzkoušela kojenecký plyš, který mám z e-shopu unuodesign.cz.
Popravdě řečeno jsem kojenecký plyš nikdy moc nemusela, přišlo mi to jako zvláštní materiál a odrazovalo mě i to, že jediné, co jsem z něj viděla ušité, byly dupačky od vietnamců. Nicméně jsem se rozhodla ho vyzkoušet. Látku jsem nejdřív vyprala v dětském pracím prášku, prala jsem jí raději samotnou, ta červená barva ve mně nebudila důvěru. Ale jelikož jsem jí chtěla zkombinovat s bílou a na stránkách unuodesign píšou, že nepouští barvu, zkusila jsem odstřižek látky namočit do teplé vody (60 stupňů). Opravdu mohu potvrdit, látka nepustila žádnou barvu.
První jsem z látky střihla na polodupačky. Střih jsem použila tento. Trochu jsem se bála šití tlapiček, ale nakonec to dopadlo nad očekávání dobře. Delší švy jsem šila na overlocku. Tlapičky pro jistotu na normálním stroji pružným stehem. Na overlocku si ještě nejsem moc jistá při šití takovým malých zatáček. Kojenecký plyš sice trochu pruží, ale i na normálním stoji se s ním pracovalo dobře. Ani jsem nepoužila kráčející patku, vše se dalo zvládnou se základní patkou. Jediná nevýhoda jsou chloupky. Po nastřihnutí látky z ní samozřejmě jdou jemné chloupky. Proto se právě chystám na vyčištění stoje, který si to po šití s kojeneckým plyšem rozhodně zaslouží.
Fotky označené hvězdičkou40

Jako druhé jsem zkusila tepláčky. Střih jsem použila z časopisu ottobre. Na pas a náplet nohavic jsem použila duhový úplet, který tu mám už delší dobu.
DSCN4584

Ze zbytků jsem ušila Nelince muchláček. Zatím sice moc nedokáže ručičkama pracovat. Ale snad se jí budou mašličky a uzlík líbit 🙂
Fotky označené hvězdičkou41

Látku určitě doporučuji vyzkoušet, je to zase změna oproti úpletům a teplákovině.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.